Bayi Giriş Üye Giriş Üye Ol

HABERLER

TSMD Mimarlık Ödülleri Etkinliği

Türk Serbest Mimarlar Derneği`nin iki senede bir verdiği mimarlık ödülleri bu sene 16 Şubat 2019 tarihinde sahiplerini buldu.

Aytaş Alçı sponsorluğunda, 16 Şubat 2019, Cumartesi günü TSMD Mimarlık Merkezi`nde düzenlenen ödül töreninde, Büyük Ödül, Yapı Ödülü, Basın Yayın Ödülü, Mimarlığa Katkı Ödülü ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere 5 kategoride verilen ödüller sahiplerini buldu.

41. İstanbul Yapı Fuarı`ndaydık

Aytaş Alçı Asma Tavanlarda Sismik Koruma Önlemleri Semineri Düzenledi

Aytaş Alçı` nın Türk Serbest Mimarlar Derneğinde 19 Nisan da gerçekleştirdiği ‘ Yapısal Olmayan Elemanlardan Asma Tavanlarda Sismik Koruma Önlemleri ‘semineri yoğun bir ilgiyle gerçekleştirildi. Aytaş Alçı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ayrancıoğlu nun açılış konuşmasında Aytaş Alçı`nın sektördeki Aygips, Aypan, Outwear ve Aysist markalarının gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda alçı sektöründeki nitelikli yapı kalitesini artırmakta önemi vurgulandı.Y. Mimar Hacer Ayrancıoğlu Yetiş in moderatörlüğünde devam eden seminerde Ortadoğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Prof Dr. Uğurhan Akyüz, Sağlık Bakanlığı Uzman Yardımcısı Y. Mimar Emre Ilgın, Aytaş Alçı Teknik Proje Yöneticisi Y. Mimar Tuğba Özhan ve Geko Mühendislikten Dr. Ekin Ekiz in konuşmalarıyla devam etti. Y. Mimar Emre Ilgın , Sağlık Bakanlığının PPP projelerinde  sismik koruma önlemlerinde  yapısal olmayan elemanlardaki detaylardan bahsetti. Gelinen süreçte talebin olması malzeme üreticilerinin konuya olan duyarlılığı ile doğru ve istenilen çözümlere ulaşılmasına vurgu yaptı. Taşıyıcı sistemde yapılan sismik yalıtımın yeterli olmayıp, yapısal olmayan elemanlarında sismik koruma önlemi alınması gerekliliğini vurguladı. Y. Mimar  Tuğba Özhan , Aytaş Alçı’nın Aysist markasıyla yola çıktıkları sismik asma tavanlarda temel oluşturan ulusal ve uluslararasıstandartlardan bahsederek , Aysist sismik asma tavanlardaki detay çözümlerinin bu standartlar ile ilişkilerinden ve PPP projelerindeki deneyimlerinden bahsetti .

 

3.Ankara Marka Festivali Kapsamında Aytaş Alçı

ATO`da düzenlenen törende AYTAŞ ALÇI adına Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet AYRANCIOĞLU, ödülü TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel BARAN` dan aldı .

4. Kolejli İş Dünyası Zirvesi

4. Kolejli İş Dünyası Zirvesinde Ayrancıoğlu Şirketler Grubu olarak yerimizi aldık. Sayın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü standımızı ziyaret ederek Sayın Mehmet Ayrancıoğlu ile sektör hakkında paylaşımlarda bulundu.

Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileriyle buluşuldu

Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencilerin Aysist iç mekan sistemleri ve Outwear dış cephe sistemleri tanıtıldı

Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık Bölümünde Eğitim

AYTAŞ Alçı olarak inşaat sektöründe yaptığımız yenilikler doğrultusunda malzemelerin bilinçli kullanımı için  üniversitelerin Mimarlık bölümlerinde yeniden eğitimler verilmeye başlanmıştır.

Bu eğitimlerin ilk aşamasında Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencileri ile yaptığımız eğitimde, öğrencilere Alçı ve Alçı Levha uygulamaları hakkında bilgiler ve uygulama eğitimi verilmiştir.

Yapılan workshop ile öğrencilere uygulama detayları gösterilmiş, yaptığı çalışma ile ilk 3`e giren olan öğrencilere başarılarından dolayı ödül verilmiştir .

Konular:

•Alçı ve Alçı Levha Hakkında Genel Bilgiler

•Bölme Duvar Sistem Aksesuarları

•Bölme Duvarlar

•Alçı Levha Bölme Duvar Uygulaması

•Akustik Asma Tavan Sistemleri

•Outwear Dış Cephe Levhası Hakkında Bilgilendirme

•Uygulama Detayları

 

22. İzmir Yapı Fuarı

18-20 Ekim 2016 “BUILDMACEX NIGERIA 2016” Nijerya-Lagos

Kafkasya Yapı Fuarı 2016 Tiflis, Gürcistan

39. Yapı Fuarı-İstanbul

39. Yapı Fuarı`nda 3. Salon 332 No`lu Stand`dayız.

39. Yapı Fuarı`nda 3. Salon 332 No`lu Stand`dayız.

18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Aytaş Alçı A.Ş.olarak eğitimlerimiz devam ediyor...

Aytaş Alçı A.Ş. olarak eğitimlerimiz devam ediyor.Kıbrıs Savoy Otel`de buluştuğumuz ustalarımıza Outwear Sistemleri ile yeni çıkan ürünlerimiz üzerine tanıtım yapılmış ve eğitim verilmiştir. İlgilerinden dolayı ustalarımıza teşekkür ederiz.

Aytaş Alçı A.Ş. olarak eğitimlerimiz devam ediyor..

Aytaş Alçı A.Ş. olarak eğitimlerimiz devam ediyor. İzmir Torbalı `da buluştuğumuz ustalarımıza Outwear  Sistemleri ile yeni çıkan ürünlerimiz üzerine tanıtım yapılmış ve eğitim verilmiştir. İlgilerinden dolayı ustalarımıza teşekkür ederiz.

Buildmacex & Interior 2015 Nijerya

Ankara Bala`da bulunan üretim tesisimizde yapılan Meslek İçi Eğitim Toplantısı kapsamında, yeni ürünler ve bu ürünlerin uygulama çözümleri tanıtıldı.

Kayseri Mehmet Soysaraç İlköğretim Okulu

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan ve Milli Eğitim Bakanlığı`na bağışladığımız Kayseri Mehmet Soysaraç İlköğretim Okulu voleybol takımı öğrencileri bu sene de  Aygips Aypan sponsorluğunda yeni sezona hazırlanıyor.

Aytaş Ailesi Geleneksel İftar Yemeği

8 Haziran 2015 Çarşamba günü , Ayataş Alçı ailesi geleneksel iftar yemeğinde Aytaş Alçı ailesi ve dostları bir araya geldi. Şahhane Ankara `da gerçekleşen iftar yemeğinde Ankara ve çevre illerdeki bayilerimizin katılımları ile gerçekleşti.

AYTAŞ ailesi olarak dönem sonu toplantımızı Alan Xafira Deluxe Resort Otel`de yaptık.

OUTWEAR Opuan Kampanyası

38. İstanbul Yapı Fuarı`ndaydık

Çatı ve Cephe Dergisi

Çatı ve Cephe dergisinin , Çatı ve Cephe malzemeleri ödülleri 2014 adayları belirlendi. YILIN CEPHE SİSTEM BİLEŞENİ kategorisinde `OUTWEAR` ürünümüzle aday olmuş bulunmaktayız.Çatı ve Cephe dergisinin 55.sayısı ile başlayan okur oylamasına odul2014.cativecephe.com linkin den ulaşabilir 10 Nisan 2015 ` e kadar OUTWEAR için oy verebilirsiniz ..

Aypan D

2015 CSB İnşaat Birim Fiyat ve Rayiçlerinde “Aypan D” darbeye dayanıklı alçı levhalarımız aşağıdaki rayiç pozları ile yer almıştır.

 

04.457/1N…………12.5 mm kalınlıkta yüzey sertliği ve darbe dayanımı artırılmış alçı levha (AYPAN D BEYAZ)

04.457/1O…………15 mm kalınlıkta yüzey sertliği ve darbe dayanımı artırılmış alçı levha    (AYPAN D BEYAZ)

04.457/1P…………12.5 mm kalınlıkta (FH2-IR) yüzey sertliği ve darbe dayanımı artırılmış, yangına ve suya dayanıklı alçı levha (AYPAN D MORE)

04.457/1R…………15 mm kalınlıkta (FH2-IR) yüzey sertliği ve darbe dayanımı artırılmış, yangına ve suya dayanıklı alçı levha (AYPAN D MORE)

04.457/1S…………12.5 mm kalınlıkta (D-FH1-IR) yüzey sertliği ve darbe dayanımı artırılmış, yangına ve suya dayanıklı alçı levha (AYPAN D PLUS)

04.457/1T…………15 mm kalınlıkta (D-FH1-IR) yüzey sertliği ve darbe dayanımı artırılmış, yangına ve suya dayanıklı alçı levha (AYPAN D PLUS)

 

Kamu projelerinde Aypan D’yi bölme duvar, giydirme duvar analizlerinde olarak kullanabilirsiniz .

SGK İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı Sunumu

Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan proje, oranım, ihale ve yapım müdürlüğündeki inşaat mühendisleri ve mimarlara AYSIST Tavan Sistemleri ve OUTWEAR Dış Cephe Sistemleri tanıtıldı.

Aytaş Alçı ve Bala Belediyesinden bir sosyal sorumluluk projesi daha ...

Bala belediye başkanı Sn.İbrahim GÜRBÜZ ve davetlilerin katılımları ile 17/01/2015 tarihinde ``AYTAŞ ALÇI BALA HATIRA ORMANI`` proje kapsamında 10.000 fidan dikilerek Bala yeşillendirme (ormanlaştırma) projesinin ilk etabı yapıldı.

Sn. Fuat AYRANCIOĞLU törende yaptığı konuşmasında lköğretim öğrencilerine eğitim desteği , ustalara sertifikalı uygulama eğitimleri , okullarda sporcu destekleri , okul ve kamu binalarının renovasyon çalışmaları ile sosyal sorumluluk bilincinde insana ve çevreye saygıya önem veren firma projelerine devam edeceğini belirtti.Alçı bazlı inşaat malzemeleri üretüminde arge ve inovasyona önem verdiklerini sektörde büyümek için her yıl 2 yeni ürün geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

DIRILIS ERTUGRUL Dizisine sponsor olduk

Başrollerini Engin Altan Düzyatan ve Hande Subaşı `nın başrollerini paylaştığı DİRİLİŞ ERTUĞRUL dizisinde AYGIPS AYPAN ürünleri kullanılmıştır.

 

Koç Kuleleri

Hep Hayatın Merkezinde Olmak İsteyenlere ...

AKGÜL GRUP`UN özgün bir konsepte tasarladığı , modern mimari çizgileri taşıyan , ince düşünülmüş ayrıntılarıyla hayata geçirdiği eşsiz proje KOÇ KULELERİ `NDE AYGIPS AYPAN ürünleri kullanılmıştır.

Eğitime Bir Destek de Aytaş Alçı`dan

Eğitime destek amacı ile sevgili çocuklarımızın kırtasiye- okul seti Aytaş Alçı’dan. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında okullarımızda yapım ve eski binaların iyileştirilme çalışmaları da devam etmektedir.    

OUTWEAR Rengimiz Canlandı.

Üstün özellikleri ile tercih edilen OUTWEAR Dış Cephe Levhamız yeni dikkat çeken rengi ile projelerinize değer katarak çözüm ortaklığı olmaya devam ediyor.

Protokol Ankara İş Merkezi

Başkent’in cazibe merkezlerinden Çukurambar’da inşa edilen Protokol Ankara İş Merkezinde AYGIPS AYPAN OUTWEAR ürünleri kullanılmıştır.

Global Gypsum

29 - 30 Eylül 2014`de Berlin Almanya`da sektörün liderinin buluştuğu Global Gypsum konferansı düzenlendi. Gelişen alçı teknolojisi, yeni uygulamalar ve enerji verimliliği hakkında geniş bilgiler yer verilen konferansta 41 ülkeden 380 katılımcı yer aldı.

TMSD`de 8.Yapı Sektörü Buluşması

TMSD 8.yapı Sektörü Buluşması`nda Kamu Kurumları/Mimarlık ofisleri ile yapılan Yapı Sektörü Temsilcileri arasında geçen etkinliğe katıldık.

iPad Kampanyası Kazananları

We would like to thank all of our craftsmen for their iPad campaign for their intense interest. Our winners were presented their awards by our Central Anatolia Regional Manager Bora Karadağ and our Training Officer Cengiz Tomrukcu.

We would like to thank all of our craftsmen for their iPad campaign for their intense interest. Our winners were presented their awards by our Central Anatolia Regional Manager Bora Karadağ and our Training Officer Cengiz Tomrukcu.

AYGIPS AYPAN

Eğitime Bir Destekte Aytaş Ailesinden

Aytaş Alçı, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurulduğu günden beri, eğitime destek amacı ile siz kullanıcılarımıza yönelik ürün ve uygulama eğitimlerinin yanı sıra Aytaş Alçı ailesi olarak okullarımızda yapım ve renovasyon çalışmalarında bulunmaktadır. Bu bağlamda, geleceğimiz olan çocuklarımızın okul ihtiyaclarına yardımcı olmak için hazırladığımız eğitim setlerinden edinmek için lütfen iletişime geçiniz. (Kampanya 1 Ekim 2014 e kadar devam edecektir.)

Aytaş Alçı

ATV `nin izlenme rekorları kıran dizinde Aygips Aypan rüzgarları esiyor. 

Yapımcılığını Süreç Film`in üstlendiği, senaristliğini Zülküf Yücel, yönetmenliğini ise Volkan Kocatürk ve Serkan Birinci`nin yaptığı, başrollerini Gürkan Uygun, Begüm Birgören ve Hasan Küçükçetin’in paylaştıkları KAÇAK dizisinde , yer altı dünyasının en acımasız adamının oğlunu öldüren ve bu yüzdende kimliğini değiştirerek Anadolu`da ücra bir kasabada kahvecilik yapmaya başlayan eski bir polis`in hikâyesi anlatılmaktadır.

Nova Tower

Nova tower Çukurambar`da.

Ankaralıları Çukurambar’ın merkezinde selamlayan Nova Tower`da AYGIPS AYPAN OUTWEAR ürünleri kullanılmıştır.

AYGIPS & AYPAN`dan Eğitime ve Sporcuya destek devam etmektedir.

AYGIPS & AYPAN Kayseri Mehmet Soysaraç Okullararası voleybol turnuvasında sponsor olmuştur.

AYGIPS & AYPAN`dan Eğitime ve Sporcuya destek devam etmektedir. Kayseri Mehmet Soysaraç Okulu bu yıl düzenlenen Okullararası Kayseri Voleybol Küçük Kız ve Erkek Birincilik Müsabakalarında AYGIPS & AYPAN sponsorluğunda katıldığı tüm maçları set vermeden kazanmayı başarmıştır. Kayseri Mehmet Soysaraç Okulu öğrencilerinin başarılarına ortak olmakla gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Kayseri Mehmet Soysaraç Okulu haber için TIKLAYINIZ.

www.outwear.com.tr yayına girmiştir.

OUTWEAR Dış Cephe Levha ve Sistemleri için www.outwear.com.tr yayına girmiştir.

OUTWEAR Dış Cephe Levha ve Sistemleri yakından takip edebilmek için wwww.outwear.com.tr yayına açılmıştır.

AYGIPS & AYPAN, `The Sopranos` dizisine sponsor oldu.

Aytaş Alçı`nın sanata ve sanatçıya desteği devam ediyor.

Efsane Amerikan dizisi ‘The Sopranos` yeni sezonda ülkemiz için uyarlanacak. James Gandolfini`nin ünlü dizisinin ülkemiz için hazırlanan versiyonunda Tony Soprano rolünü canlandıracak isim ise Şafak Sezer olacak. `The Sopranos` SHOW TV de kasım ayında yayınlanacaktır.   Aytaş Alçı, Şafak Sezer`in rol alacağı ‘The Sopranos` sponsor olmuştur ve set ekibine başarılar dilemektedir.  

Aytaş Alçı, `Beni Deli Etme` Dizisine sponsor oldu

Aytaş Alçı`dan sanata ve sanatçıya destek devam etmektedir. Digiturk’ün 21. Kanalda yayın yapan eğlence kanalı Turkmax’ın Ankara’da çekilen yeni dizisi ‘Beni Deli Etme’ 15 Temmuz’dan itibaren ekranlara geliyor.

Digiturk’ün 21. Kanalda yayın yapan eğlence kanalı Turkmax’ın Ankara’da çekilen yeni dizisi ‘Beni Deli Etme’ 15 Temmuz’dan itibaren ekranlara geliyor. Psikolog Engin ve ailesi etrafında dönen olayları konu alan ‘Beni Deli Etme’, Turkmax’da sitcom türü dışında yayınlanan ilk dizi özellğini taşımaktadır.

İş Ortağımız Taç İzolasyondan Irak’da Saib City Projesi

İş ortağımız Taç İzolasyon, Irak’ta 38 Blok ve 1 alışveriş merkezinden oluşan Saib City Projesinde Aytaş Alçı ile beraber geliştirdiği; hafif, ekonomik ve çok hızlı çözümler sağlayan Duvarmatik Hazır Duvar Panellerini kullanarak rekor sürede ilk etabı tamamlamıştır. İş ortağımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

İş Ortağımız HBC-Ateş Kömür Yapıtech Fuarındaydı

Bu sene 11.si düzenlenen Yapıtech Fuarı 17/18/19/20 Mayıs 2012 tarihinde Trabzon’da yapılmıştır. Uluslararası Yapıtech Fuarı kapsamında toplantılar, seminerler, tanıtımlar, showlar gerçekleştirilmiştir. Fuara Trabzon’da bulunan iş ortağımız HBC-Ateş Kömür katılmıştır. İş ortağımıza başarılar diliyoruz.

Aytaş Alçı’dan Anneler günü etkinliği

Bu sene anneler gününde Armada AVM’de düzenlenen etkinliklere katılan Aytaş Alçı, annelerin ve çocuklarının Aygips Alçısı kullanarak el kalıplarını çıkartıp hediye etti. Birçok özel günde, farklı etkinlikler yapmaya hazırlanan Aytaş Alçı bütün annelerin anneler gününü kutlar.  

Yüksek Performanslı 0,40 mm T24 Profili

Çözüm ortağımız USG’den yeni bir ürün daha. Akustik levhalarda kullanılan profiller artık 0,40 mm ve daha dayanıklı. Yeni ürünle ilgili satış temsilcinizle irtibata geçebilirsiniz.  

YEM fuarındaydık

Her sene olduğu gibi bu sene de düzenlenen YEM fuarında yer aldık. Standımıza ve ürünlerimize ilgi büyük oldu.  İş ortaklarımızın yanı sıra sektör içinden ve sektör dışından yerli ve yabancı olmak üzere birçok kişi standımızı ziyaret etti. Standımızı ziyaret eden herkese teşekkür ederiz.  

Aytaş Alçı İzmit`te Ustalarla buluştu..

Aytaş Alçı A.Ş. olarak eğitimlerimiz devam ediyor...

Aytaş Alçı A.Ş. olarak eğitimlerimiz devam ediyor. İzmit`te buluştuğumuz ustalarımıza Asma Tavan ve Asma Tavan Sistemleri ile yeni çıkan 6 mm kalınlıkta esneyebilen Alçı Levha ve Vinil Kaplı Akustik Alçı Levha ürünlerimiz üzerine tanırım yapılmış ve eğitim verilmiştir.  İlgilerinden dolayı ustalarımıza teşekkür ederiz.

tr